MGDK w Działoszynie

Galeria

„ Przystanek Kultura – Musical”

Szanowni Państwo wspólnie z Łódzkim Domem Kultury zakończyliśmy wspaniały projekt „ Przystanek Kultura – Musical”. Projekt miał na celu ułatwienie dostępu do kultury seniorom zamieszkującym małe miejscowości na terenie województwa łódzkiego, ich zaangażowanie oraz integracje.
Biorący udział w projekcie seniorzy zostali zapoznani z ofertą łódzkiej instytucji kultury oraz partnera projektu tzn. Teatru Muzycznego w Łodzi. Seniorzy wzięli udział w czterech typach warsztatów.
Świat musicalu wykład – połączony będzie z warsztatami dotyczącymi procesu powstawania spektaklu muzycznego (od castingu do podniesienia kurtyny). Warsztaty aktorskie, podczas których uczestnicy zapoznali się z podstawowymi elementami pracy twórczej. Uczestnicy pracowali nad wyraźnym i głośnym mówieniem, oraz pobudzali swoją wyobraźnię i abstrakcyjne myślenie poprzez ćwiczenia improwizacyjne i elementarne zadania aktorskie. Warsztaty wokalne – zajęcia obejmują ćwiczenia z odsłuchem, oddechowe, relaksacyjne oraz podstawy z zakresu impostacji głosu.
Warsztaty taneczne – warsztaty taneczne i rytmiczno-ruchowe, których celem jest zapoznanie się z ruchem scenicznym
Był to bardzo efektywny czas. Mimo, że na początku uczestnicy podeszli do projektu troszkę niechętnie, troszkę z obawą, ale „dali szansę” i mam nadzieję, ze się nie zawiedli. W naszym odczuciu uczestnictwo w projekcie przyniosło zamierzony efekt.
Przede wszystkim uczestnictwo w kulturze, dalej aktywizacja grupy seniorów, przybliżenie wiedzy o musicalu, otwarcie się i zacieśnienie więzi oraz (co szczególnie nas cieszy) chęć dalszego spotykania się w naszym ośrodku i być może stworzenie grupy teatralno kabaretowej.
Bardzo dziękujemy wspaniałym aktorom, solistom, instruktorom oraz naszym wszystkim uczestnikom projektu. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę ŁDK za umożliwienie uczestnictwa w projekcie.
I cóż przed nami już wkrótce wyjazd do Teatru Muzycznego do Łodzi na musical „ Pretty Women”.
Projekt „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

WAKACJE Z MGDK W DZIAŁOSZYNIE

Wakacyjny czas tradycyjnie starał się umilić najmłodszym Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie. Organizowaliśmy różnego rodzaju formy wypoczynku.
Dzieci uczestniczyły w wielu zajęciach plastycznych, manualnych, wokalnych, tanecznych rekreacyjnych. Nie zabrakło wycieczek, konkursów i zabaw. W ofercie zajęć każdy mógł wybrać coś dla siebie. Harmonogram zajęć był bardzo często modyfikowany w zależności od pogody, liczby i wieku uczestników oraz ich propozycji. W tym roku oprócz zabawy i wypoczynku ważna była edukacja kulturalna. Mamy nadzieję, że zapamiętacie liczne warsztaty.
Myślimy, że Wam się podobało, może świadczyć o tym, zapewnienie, że prawie wszyscy uczestnicy zajęć wakacyjnych chcą zapisać się na stałe zajęcia.
Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas, za Waszą energię, uśmiechy, żarty, pytania. Miło nam, że mogliśmy Was gościć.

Indiańska wioska

Kino na leżakach

Żarciowozy

Święto Konstytucji 3 Maja